Łatwe wejście, wszystko otwarte. Klimatyczne miejsce, fajne tunele, na wyższym piętrze ciekawe konstrukcje z desek. Dach jest prawdopodobnie azbestowy. Można wejść na komin, o dziwo drabina jest w dobrym stanie, tylko na samej górze jest trochę poluzowana. Fajne miejsce, ale cegielnia jest bardzo blisko domów, więc jak się eksploruje to sensacja na całą wieś, jakieś ruskie dzieci nagrywały nas i rzucały w nas cegłami XD.