Łatwe wejście, trzeba przejść pod główną bramą, oprócz bramy cegielnia nie jest w ogóle zabezpieczona. Stan techniczny nie jest najlepszy, w niektórych miejscach wali się dach i jest dużo dziur w podłodze, zostały tylko jakieś pojedyncze stare maszyny, ale mimo to miejsce jest bardzo klimatyczne, takie "decay beauty". Można wejść na dach przez dziury w suficie.
Jeżeli ktoś chce to zwiedzić to zalecam zrobić to w miarę szybko bo w najbliższym czasie miejsce zapewnie zniknie z mapy. Ja wkrótce idę na ostatnią wizytę w to miejsce jako udokumentowanie go przed wyburzeniem.
https://gorlice24.pl/pl/19_wiadomosci-z-regionu/710_gorlice/34294_jest-plan-na-tereny-po-dawnej-cegielni-radni-przeglosowali-zmiany-.html