Pozostałości po bocznicy kolejowej prowadzącej do zakładów Polmos (aktualnie Monopolis). Sama w sobie bocznica już nie istnieje, torów nie ma. To co się ostało to ten budyneczek (stróżówka? techniczny?) wraz z metalową konstrukcją w ziemi. Pełno śmieci, ubrań, toreb, czajników (xd). Obok aktualnie (na 2026 rok) wstrzymane budowy osiedli Tuwima Sky i Tuwima Garden.