Początki (PRL i lata 90.): Pierwotnie znajdował się tam tradycyjny zakładowy lub spółdzielczy ośrodek domków kempingowych. Charakterystyczne, spiczaste drewniane domki typu "Brda" stawiano masowo w polskich górach w drugiej połowie XX wieku dla wczasowiczów. Obiekt funkcjonował po prostu jako baza noclegowa dla turystów ruszających w Beskid Śląski.Inwestycja w igielit (lata 2000.): Prywatny inwestor postanowił unowocześnić podupadający ośrodek i stworzył tam Skipark. Wybudowano wtedy całoroczny stok slalomowy pokryty specjalną matą (igielitem), postawiono wyciąg orczykowy, a także dobudowano infrastrukturę rozrywkową: letni basen otwarty, boisko do siatkówki, plac zabaw oraz restaurację..Na ta chwile.dewastowany przez wandali ,dostep z każdej strony ,mieszkają tam bezdomni para która jedno nie zdewastowane miejsce zajęli nie sa groźni wręcz przeciwnie nawet poprosili o ubrania żeby im przywieź jak bedzie możliwość oczywiście dostrczylismy i na spokojnie zwiedzaliśmy.