Dawny magazyn towarzystwa akcyjnego "Warrant" Składy Towarowe.


Opis

Dawny magazyn, składy tranzytowe i wolnocłowe. (Niegdyś zakład Enkev Polska SA.) Przez wiele lat opuszczony, na ten moment zamontowane kilka kamer, a na terenie za budynkiem widać, że coś powoli zaczyna się dziać. Dwa okna zostały wymienione. W okolicy wybudowało się pełno nowych bloków, prawdopodobnie to samo czeka ten teren. Na mapach oznaczone jako tereny inwestycyjne. 

Komentarze

Musisz być Zalogowany, Aby dodać nowy komentarz.
NoProGamer
NoProGamer
Trochę historii: Obydwa obiekty magazynowe znajdujące się niedaleko siebie, mały budynek fabryczny, stara willa oraz charakterystyczny czerwony komin należały do fabrykanta Hermana Schlee (w każdym razie na pewno willa i budynek fab., nie wiem szczerze jak magazyny i komin). Później całość była częścią Składów Towarowych TA "Warrant" i/lub firmy Enkev Polska. Cały ten teren jest/był przygotowywany pod rewitalizację już od dłuższego czasu. Jeszcze parę lat temu wszystko tam to był urbex, o samym magazynie słyszałem kiedyś, że miał fajne podziemia. O samym kominie zrobiło się głośno w 2022, kiedy to z jego szczytu do środka (ponad 40 metrów) spadł jakiś amator wspinaczki miejskiej - cudem przeżył. Szkoda przede wszystkim fabryki, słyszałem, że był z niej bardzo fajny widok na dworzec.
_inc0gnit0
_inc0gnit0
Trwa rewitalizacja.
xcanunotplz
xcanunotplz
Lol, to w niezłym momencie zrobiłem zdjęcia, tuż przed. Ciekawe co będą tam robić.
_inc0gnit0
_inc0gnit0
Dość ładnie zachowanie miejsce, przynajmniej z zewnątrz. Na terenie widać budkę ochroniarza więc może można do niego zagadać? Nie wiem.