Spalona kamienica


Opis

Wielokrotnie spalona kamienica przy ulicy Głowackiego 3 na łódzkich Bałutach, dawniej budynek mieszkalny z co najmniej kilkoma lokalami. 10 maja 2025 roku, chwilę po godzinie 12, doszło do pierwszego pożaru w tej trzykondygnacyjnej kamienicy . W wyniku zdarzenia 30-letnia kobieta, uciekając przed ogniem, wyskoczyła przez okno i z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala; 30-letni mężczyzna z tego samego mieszkania wyszedł przez okno i trzymał się parapetu, skąd bezpiecznie zdjęli go strażacy . Przyczyny pożaru nie zostały oficjalnie ustalone .
Zaledwie miesiąc później, w czerwcu 2025 roku, budynek zapłonął ponownie. Drugi pożar potwierdził, że kamienica od dłuższego czasu przeznaczona była do rozbiórki . Mimo niezamieszkania, obiekt nie był odpowiednio zabezpieczony przed osobami postronnymi – ślady przy jednym z wejść sugerowały, że mogły w nim przebywać osoby bezdomne .
Teren pozostaje w rękach prywatnych – podobnie jak w przypadku innych kamienic na Głowackiego, to prywatny właściciel decyduje o ewentualnej rozbiórce i ponosi związane z nią koszty . To najprawdopodobniej główny powód, dla którego wypalony budynek pod numerem 3 wciąż stoi, podczas gdy sąsiednia kamienica pod numerem 8 wkrótce po zawaleniu doczekała się rozpoczęcia rozbiórki (ta miała ośmioprocentowy udział miasta) .
Obecnie budynek jest w stanie całkowitej ruiny po dwóch pożarach. Na miejscu nie ma żadnych kamer ani czujek. Wejście do środka możliwe jest przez okno od strony prawej, koło komórek na podwórzu. Przy wejściu na ziemi wciąż leży wyposażenie mieszkań i komórek, wyrzucone podczas pierwszego pożaru. W samych komórkach nie ma już nic ciekawego.

Komentarze

Musisz być Zalogowany, Aby dodać nowy komentarz.

Brak komentarzy.